Najlepsze buty do CrossFit

Jak pewnie niektórzy z Was zdążyli zauważyć, praktycznie wcale nie recenzuję sprzętu, obuwia czy odzieży zaraz po tym jak je zacznę używać. Osobiście takie testy nie mają dla mnie znaczenia. Większy sens natomiast jest wtedy, kiedy spędziliśmy tygodnie lub nawet miesiące z danym produktem. I tak właśnie jest i tym razem.

Szósta generacja Reebok Nano zdecydowanie odbiega od poprzedniej. Niestety Nano 5.0 były niewypałem i tylko krótkim przystankiem do tego, aby mógł powstać optymalny model. Owszem, 4.0 czy nawet 3.0 były bardzo dobrymi butami, jednak trzeba iść do przodu i zawsze można coś poprawić.

bd1165_01

Wygląd.

Zacznijmy od wyglądu, który jest całkiem przyzwoity. Tak bardzo nawet, że często ubieram ten but do zwykłych spodni i chodzę w nim na co dzień. W tym momencie kolorystyka jest bogata i każdy znajdzie coś dla siebie. Nie będę opisywał jak but wygląda. Albo się podoba albo nie 😉

 

bd1165_06

 

Budowa.

Pierwsza poprawa w stosunku do poprzednich modeli to zdecydowanie szerokość i trzymanie obuwia. Jest dużo bardziej dopasowany i lepiej trzyma się stopy. Nie jest tak szeroki jak inne modele. Język nie zawija się tak jak w Nano 5.0. Sznurowanie dobrze trzyma. Już od góry widać, że but jest dobrze wyprofilowany. To wszystko powoduję, że idealnie nadaję się praktycznie do każdej aktywności. Czy to ciężarów czy biegania.

bd1165_05

Podeszwa.

Kolejna kwestia to podeszwa. Bardzo dobrze trzyma się podłoża, jest ostrzejsza niż w poprzednich modelach. Dlatego właśnie sprawdza się lepiej podczas pchania na przykład sleda. Miejsce na line również spełnia swoją funkcję. Dodatkowo but jest zabezpieczony z boku, tak aby lina nie wycierała jego powierzchni.

bd1165_07

Podsumowanie.

Wiecie, że nie jestem dobry w opisywaniu jakichkolwiek rzeczy. Bo przecież but jest taki, jak każdy widzi. Jedynie co mogę Wam podpowiedzieć to to, że jest wart wydania kilku złotych więcej w stosunku do poprzedniego modelu. W sumie, to 5.0 w ogóle bym nie rozważał. Kiedyś nowe modele kupowało się zaraz po premierze, teraz podchodzi się do tego sceptycznie. Szczególnie, że na rynek weszły również inne marki. Jednak pomimo wszystkiemu, pozostaję przy zdaniu, że Reebok Nano 6.0 to najlepszy but treningowy w jakim trenowałem. Wszystko jest jak należy, jest trwały, wygodny, dobrze uszyty, nie rozkleja się, nie rozłazi i do tego dobrze wygląda. No bo czego można chcieć więcej? Przecież to tylko but.

Wyjątkowy Newsletter

Wysyłam go kilka razy do roku.

Kolejny będzie w styczniu!